Po tom, co jsme si ujasnili, jak je to s životními oblastmi (DOMY horoskopu narození) a životními energiemi (ZNAMENÍMI zvěrokruhu), se nyní soustředíme na to, co představuje vesmírný systém, který řídí život každého z nás. Tím systémem je systém průchodu vesmírných těles zvěrokruhem, tedy průchod Slunce, Luny/Měsíce a planet sluneční soustavy souhvězdími, která jsou z hlediska astrologie znameními zvěrokruhu. To, co každé ZNAMENÍ ve zvěrokruhu ZNAMENÁ a jak se to projevuje, jsme si již vysvětlili v 1.díle této 1.části ÚROVNĚ3 hry „V jedné malé zemi“, nyní si každé ZNAMENÍ přiřadíme k vesmírnému tělesu a povíme si, jak funguje 12 KROKŮ K POCHOPENÍ ŽIVOTA I VZTAHŮ. Čerpat budeme z toho, co je uvedeno ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ, pro pochopení, jak je to, o čem je řeč, součástí tvého života, využiješ i přílohu 1.1.2.0. JMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

V tomto 2.díle 1.části ÚROVNĚ3 hry „V jedné malé zemi“ si shrneme všechny poznatky a ty si je promítneš do tvé vlastní MAPY ŽIVOTA, kde se budeš učit chápat vesmírný systém.

Jaké v 1.části ÚROVNĚ3 použiješ přílohy?

Z ÚROVNĚ1

1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet

1.1.2.1. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ-ZVĚROKRUH-ASC-DSC-Osobní MAPA ŽIVOTA

1.1.3.1. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ-ZVĚROKRUH-Beran-Váhy-Osobní MAPA ŽIVOTA

Z ÚROVNĚ2

1.2.1.1. JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY

1.2.2.1. JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA2-ZNAMENÍ

1.2.3.1. JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA3-DOMY

Z ÚROVNĚ3

1.3.1.0. Hra „V jedné malé zemi“ – ÚROVEŇ3 – VZTAHY a DUCHOVNO – Hrací deska ke hře

1.3.1.1.-V jedné malé zemi-ÚROVEŇ3-1.část-VZTAHY a DUCHOVNO – 1.díl-VELKÝ KŘÍŽ

1.3.1.2.-V jedné malé zemi-ÚROVEŇ3-1.část-VZTAHY a DUCHOVNO – 2.díl – 12 KROKŮ K POCHOPENÍ ŽIVOTA I VZTAHŮ

I v tomto 2.díle 1.části ÚROVNĚ3 hry „V jedné malé zemi“ použiješ přílohu 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.Začneme vesmírným tělesem, které je samotným středem toho všeho, tedy sluneční soustavy. Tím prvním vesmírným tělesem, se kterým se seznámíme, je SLUNCE.

KROK 1 + KROK 5 – ŽITÍ-SLUNCE + vymezení citů – pozitivní city

Středem Sluneční soustavy je SLUNCE, proto začínáme právě tímto vesmírným tělesem. Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základní energií Slunce je ŽITÍ

Energie daná v horoskopu narození Sluncem je energií smyslu našeho ŽITÍ. Máme-li žít smysluplný život, pak musíme přirozeným způsobem projevit to, co v horoskopu narození představuje energii našeho ŽITÍ.

Průchod Slunce zvěrokruhem

Slunce projde všemi znameními zvěrokruhu za 12 měsíců, v jednom znamení se zdrží 1 měsíc (4 týdny). Každé znamení zvěrokruhu je nám tak průchodem Slunce zvěrokruhem připomínáno každý rok vždy ve stejném čase po dobu jednoho měsíce. Přítomnost Slunce ve znamení zvěrokruhu má mj. souvislost i s přirozenými přírodními mechanismy – sluneční svit ovlivňuje veškeré ŽITÍ na Zemi. Nejvíce je to zřetelné při průchodu Slunce jeho „domácím“ znamením Lev, což bývá každý rok ve dnech 22.7.-22.8, kdy díky slunečnímu svitu zraje ovoce a úroda na polích. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Lev.

I při průchodu Slunce zvěrokruhem se připomíná úkol Slunce z okamžiku narození.

SLUNCE VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Slunce-ŽITÍ právě u tebe. Jen připomenu, že indicii o tom, jaká energie je důležitá pro tvé ŽITÍ, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jakou energii potřebuješ pro své ŽITÍ?

SLUNCE V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti energii ŽITÍ projevuješ.

V jaké životní oblasti je u tebe patrné ŽITÍ?

ŽITÍ a KROK 5

Slunce-ŽITÍ náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ ke KROKU 5, který souvisí s TVOŘENÍM(znamení Lev) a se ZÁJMY, ZÁLIBAMI, ROMANTICKÝMI LÁSKAMI a DĚTMI (5.dům)

Znamení Lev – TVOŘENÍ

Slunce vládne znamení Lev (LE), které představuje TVOŘENÍ.

V jaké životní oblasti je u tebe patrné TVOŘENÍ?

5. dům – HRY, ZÁJMY, ZÁLIBY, ROMANTICKÉ LÁSKY, DĚTI

5.dům souvisí s HRAMI, ZÁJMY, ZÁLIBAMI, ROMANTICKÝMI LÁSKAMI, DĚTMI a vším, co nás těší, tedy s projevem pozitivních citů (radost, spokojenost, veselost, nadšení…).

Jakou energii projevuješ v oblasti HER, ZÁLIB, DĚTÍ…?

KROK 2 + KROK 4 – BEZPEČÍ-MĚSÍC/LUNA  + objevení citů

Nejrychlejším tělesem sluneční soustavy obíhajícím kolem Slunce je Měsíc neboli Luna.

Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základní energií Měsíce/Luny je pocit BEZPEČÍ, který nás vnitřními pocity spojuje s planetou Zemí, proto je nutné věnovat pozornost i svým pocitům.

Průchod Měsíce/Luny zvěrokruhem

Měsíc projde všemi znameními zvěrokruhu za jeden měsíc (4 týdny – 29,5 dne), v jednom znamení se zdrží cca 2,5 dne. Luna/Měsíc svým průchodem znameními zvěrokruhu připomíná naši citlivost a schopnost empatie v souznění s planetou Zemí. Nejvíce je to patrné v době, kdy prochází Měsíc/Luna znamením Rak a také každý rok v době průchodu Slunce znamením Rak ve dnech 21.6.‑22.7., což se vždy týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Rak.

I při průchodu Měsíce/Luny zvěrokruhem se připomíná úkol Měsíce/Luny z okamžiku narození.

MĚSÍC VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Měsíce-BEZPEČÍ právě u tebe. Indicii o tom, jaká energie je důležitá pro tvůj vnitřní pocit BEZPEČÍ, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jakou energii potřebuješ pro tvůj vnitřní pocit BEZPEČÍ?

MĚSÍC V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti je u tebe BEZPEČÍ patrné.

V jaké životní oblasti je patrný tvůj vnitřní pocit BEZPEČÍ?

BEZPEČÍ a PÉČE

Měsíc-BEZPEČÍ náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ ke KROKU 4, který souvisí s PÉČÍ (znamení Rak) a s tvou RODINOU a PŮVODEM (4.dům)

Znamení Rak – PÉČE

Měsíc vládne znamení Rak (RA), které představuje PÉČI o to přirozené, co souvisí s původem.

V jaké životní oblasti PEČUJEŠ o to, co souvisí s tvým původem?

4.dům – RODINA, PŮVOD, NÁROD, VLAST

4.dům souvisí tím, jakou energii čerpáš ze své RODINY a PŮVODU při objevování svých citů

Jakou energii čerpáš ze své RODINY a PŮVODU?

KROK 3 – MYŠLENÍ-MERKUR + Rozšíření tělesnosti intelektem

 Druhým nejrychlejším tělesem, které obíhá kolem Slunce, je planeta Merkur, která ovlivňuje naše MYŠLENÍ.

Průchod Merkura zvěrokruhem

Merkur se při svém průchodu zvěrokruhem nikdy nevzdálí příliš od Slunce. Jeho průchod zvěrokruhem trvá cca 14 měsíců, v jednom znamení se zdrží několik týdnů.

Přítomnost Merkura ve znamení má souvislost s komunikací, psaným, i mluveným slovem. Nejvíce to bývá patrné v době, kdy Merkur prochází znamením Blíženci, což bývá na jaře, zhruba v době, kdy znamením Blíženci prochází i Slunce (21.5.-21.6.), přičemž to může být i o něco dříve či později a vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Blíženci.

I při průchodu Merkura zvěrokruhem se připomíná úkol Merkura z okamžiku narození.

MERKUR VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Merkura-MYŠLENÍ právě u tebe. Indicii o tom, jaká energie je důležitá pro tvé MYŠLENÍ, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jakou energii projevuješ při MYŠLENÍ?

MERKUR V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti energii MYŠLENÍ projevuješ.

MYŠLENÍ a KOMUNIKACE

Merkur náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ ke KROKU 3. V KROKU 3 souvisí MYŠLENÍ s přijímáním a předáváním informací při KOMUNIKACI a s 3.domem.

Znamení Blíženci – KOMUNIKACE

Merkur vládne znamení Blíženci (BL), které představuje KOMUNIKACI.

V jaké životní oblasti je u tebe patrná KOMUNIKACE?

3. dům – BLÍZKÉ OKOLÍ, VZDĚLÁVÁNÍ

U KROKU3 vždy jde o KOMUNIKACI „na blízko“, tedy v BLÍZKÉM OKOLÍ (sousedé, spolužáci). V praxi to znamená, že pokud jsme např. v zahraničí (v takovém případě je nutné horoskop přepočítat), KOMUNIKACE a znamení Blíženci vždy představuje KOMUNIKACI s těmi, kteří jsou momentálně v našem BLÍKÉM OKOLÍ.

Jakou energii projevuješ ve svém BLÍZKÉM OKOLÍ a při VZDĚLÁNÍ?

KROK 4 + KROK 2 – SEBELÁSKA-VENUŠE – Vymezení tělesnosti

Třetím tělesem, které obíhá kolem Slunce, je planeta Venuše náležející ke KROKU 2, ve kterém představuje Venuše SEBELÁSKU, tedy vědomí vlastní hodnoty a schopnost užívat si života…

Průchod Venuše zvěrokruhem

Venuše se, podobně jako Merkur, při svém průchodu zvěrokruhem příliš nevzdálí od Slunce, její průchod znameními zvěrokruhu má souvislost se vztahy a také financemi a trvá 12-14 měsíců, přičemž v jednom znamení se Venuše, podobně jako Merkur, zdrží několik týdnů. Svou příslušností ke znamení Býk, poukazuje průchod Venuše všemi znameními zvěrokruhu na finance a také na hodnoty člověka jako takového. Nejvíce je to patrné v době, kdy Venuše prochází znamením Býk, což bývá na jaře, zhruba v období, kdy tímto znamením prochází Slunce (20.4.-21.5.), přičemž to může být i o něco dříve či později. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Býk.

I při průchodu Venuše zvěrokruhem se připomíná úkol Venuše z okamžiku narození.

VENUŠE VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Venuše-SEBELÁSKY právě u tebe. Indicii o tom, jaká energie je důležitá pro tvé vědomí SEBELÁSKY, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jakou energii potřebuješ k vědomí SEBELÁSKY?

VENUŠE V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti je u tebe SEBELÁSKA patrná.

V jaké životní oblasti je u tebe patrná SEBELÁSKA?

SEBELÁSKA a STABILIZOVÁNÍ

Venuše-SEBELÁSKA náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ ke KROKU 2, který souvisí se STABILIZOVÁNÍM a s 2.domem

Znamení Býk – STABILIZOVÁNÍ

Venuše vládne znamení Býk (BÝ), které představuje STABILIZOVÁNÍ. Tam, kde je znamení Býk, se STABILIZUJEŠ především finančně, jedná se také o vymezení vlastního prostoru, aniž by do tohoto prostoru zasahovali ostatní

V jaké životní oblasti je u tebe patrné STABILIZOVÁNÍ?

2. dům – FINANCE

2.dům souvisí s tvými FINANCEMI – s tím, jak FINANCE vyděláváš a jak s nimi hospodaříš

Jakou energii projevuješ v oblasti FINANCÍ

KROK 5 + KROK 1 – ZÍSKÁVÁNÍ-PLANETA MARS – Objevení tělesnosti

Čtvrtým tělesem, které obíhá kolem Slunce, je planeta Mars představující ZÍSKÁVÁNÍ toho, co potřebujeme k přežití.

Planeta Mars nám připomíná to, co souvisí s naší tělesností, tedy se zachováním naší tělesné schránky při životě. Bez ohledu na to, jaké jsou naše životní plány či záměry, pokud nebudeme udržovat svou tělesnou schránku při životě vlastními silami, nepřežijeme. Planeta Mars je tak planetou, která nám umožňuje být v tomto ohledu samostatní a soběstační, alespoň v tom smyslu, abychom se sami o sebe dokázali postarat co se týče obživy a základních životních potřeb.

Průchod Marse zvěrokruhem

Průchod Marse zvěrokruhem trvá zhruba dva roky (23 měsíce), v jednom znamení se Mars zdrží několik týdnů až několik měsíců. Mars nám při průchodu znameními zvěrokruhu naznačuje, čemu věnovat pozornost a na co se zaměřit pro ZÍSKÁNÍ toho, co potřebujeme k fyzickému přežití. Nejvíce je to patrné v době, kdy planeta Mars prochází znamením Beran a také v době, kdy znamením Beran prochází Slunce (20.3.-20.4. – tehdy začínají práce na zahradách a polích, aby se zajistila úroda pro nastávající rok). Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Beran. I při průchodu Marse zvěrokruhem se připomíná úkol Marse z okamžiku narození.

MARS VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Marse-ZÍSKÁVÁNÍ právě u tebe. Indicii o tom, jaká energie je pro tebe důležitá k ZÍSKÁVÁNÍ toho, co potřebuješ k přežití, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jaká energie je u tebe patrná při ZÍSKÁVÁNÍ toho, co potřebuješ k přežití?

MARS V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti ZÍSKÁVÁŠ to, co potřebuješ k přežití.

V jaké životní oblasti ZÍSKÁVÁŠ to, co potřebuješ k přežití?

ZÍSKÁVÁNÍ a ČINNOST

Mars náleží ke KROKU 1. Máme-li ZÍSKÁVAT to, co potřebujeme k přežití, je třeba přitom projevit také aktivní fyzickou ČINNOST a dát najevo svou OSOBNOST.

Znamení Beran – ČINNOST

Mars vládne znamení Beran, které představuje fyzickou ČINNOST pro přežití

V jaké životní oblasti projevuješ aktivní fyzickou ČINNOST?

1. dům – OSOBNOST

1.dům představuje tvou osobní energii, kterou vyzařuješ jako OSOBNOST a kterou reaguješ na každou novou situaci.

Jakou energii vyzařuješ jako OSOBNOST?

KROK 1 – KROK 5

S planetou Mars jsme se dostali ke KROKU1, kde všechno začíná. Dosud máme tedy KROK1 až KROK5, které souvisí s naším „Já“, až po projev pozitivních citů a pocitů. Dále budeme tedy pokračovat KROKEM6, v němž se nám opět připomíná MYŠLENÍ.

KROK 6 – MYŠLENÍ-PLANETA MERKUR – Rozšíření citů o negativní city

 KROK6 má opět souvislost s  MYŠLENÍM. V KROKU6 jde při MYŠLENÍ o city, pocity a také praktičnost.

Průchod Merkura zvěrokruhem

Z hlediska příslušnosti ke znamení Panna nám Merkur každý rok při ANALYZOVÁNÍ připomíná nutnost brát při MYŠLENÍ v potaz i své vnitřní pocity, které nás spojují s planetou Zemí. Těmto pocitům je nutné při MYŠLENÍ a ANALYZOVÁNÍ také věnovat pozornost. Nejvíce je to patrné v době, kdy znamením Panna prochází planeta Merkur, což bývá zhruba v době, kdy prochází znamením Panna také Slunce (23.8.-23.9.), může to však být i o něco dříve či později. Vždy se to týká té životní oblasti, kde je v horoskopu narození znamení Panna.

I při průchodu Merkura zvěrokruhem se připomíná úkol Merkura z okamžiku narození.

MERKUR VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s energií Merkura-MYŠLENÍ právě u tebe. Indicii o tom, jaká energie je důležitá pro tvé MYŠLENÍ, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jakou energii uplatňuješ při MYŠLENÍ?

MERKUR V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti energii MYŠLENÍ projevuješ.

V jaké životní oblasti je u tebe patrné MYŠLENÍ?

MYŠLENÍ a ANALYZOVÁNÍ

-MYŠLENÍ náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ takéke KROKU6, který souvisí s ANALYZOVÁNÍM a s 6.domem

Znamení Panna – ANALYZOVÁNÍ

Merkur vládne také znamení Panna, které představuje ANALYZOVÁNÍ.

V jaké životní oblasti citlivě a prakticky ANALYZUJEŠ?

6. dům – KAŽDODENNÍ POVINNOSTI, SLUŽBA DRUHÝM LIDEM, ZAMĚSTNÁNÍ, ZDRAVÍ

6.dům souvisí s naší SLUŽBOU DRUHÝM LIDEM, tedy se ZAMĚSTNÁNÍM a KAŽDODENNÍMI POVINNOSTMI, které vykonáváme, abychom si zajistili to, co potřebujeme k životu.

Jakou energii uplatňuješ při své SLUŽBĚ DRUHÝM LIDEM?

KROK 6 v praxi

ANALYZOVÁNÍ souvisí s tím místem horoskopu narození, ve kterém se nachází znamení PANNA a vždy souvisí i s tím, jakou vykonáváme „službu druhým lidem“. Dáváme-li najevo negativní pocity, pak je to hlavně z toho důvodu, že nemáme zajištěn svůj vlastní prostor (KROK2‑STABILIZOVÁNÍ) nebo se nás to, o čem je řeč, dotýká citově (KROK4-PÉČE), což jsou citlivé energie. To, co je s těmito KROKY spojeno je třeba si na tomto místě, tedy v KROKU6 vyřešit, protože po ANALYZOVÁNÍ následuje aktivní spolupráce (KROK7-VZTAHOVÁNÍ SE-) a pokud se to nechá být, způsobí to v dalším citlivém znamení Štír(KROK8-TOUHA) destrukci nebo ovládání a v dalším aktivním znamení Střelec (KROK9-HLEDÁNÍ) jen přehánění tohoto negativního projevu, které nakonec povede ve znamení Kozoroh (KROK10-BUDOVÁNÍ) k omezování. A omezování povede zase jen ke vzpourám a protestům, protože lidé budou chtít být se znamením Vodnář svobodní (KROK11-OSVOBOZOVÁNÍ). V dalším znamení Ryby (KROK12-PŘIJÍMÁNÍ) však vzpoury a protesty nepřináší skutečnou svobodu, ale jen chaos a zmatek, protože nebyl BUDOVÁN pevně daný řád. V konečném efektu mohou vzpoury a protesty přinést také pobyt v UZAVŘENÝCH PROSTORÁCH (vězení) namísto pouhého PŘIJÍMÁNÍ (KROK12-PŘIJÍMÁNÍ), a to všechno jen proto, že lidé nevědí o tom, že mají dát najevo své negativní pocity a namísto agresivity předkládat argumenty, které napomohou změně postojů.

KROK 7 – LÁSKA-PLANETA VENUŠE – Objevení vztahů

Podle toho, jak jsme zvládli KROK6, jsme v KROKU7 připraveni vstupovat do VZTAHŮ. Zde hraje roli opět Venuše a LÁSKA k druhým lidem.

Průchod Venuše zvěrokruhem

Z hlediska příslušnosti planety Venuše ke znamení Váhy souvisí průchod planety Venuše jednotlivými znamení zvěrokruhu také s tím, že u každého znamení zvěrokruhu je nutné brát v potaz také spolupráci ve vztazích a smlouvy. Toto téma bývá nejvíce patrné v době, kdy planeta Venuše prochází znamením Váhy, což bývá každý rok zhruba v době, kdy znamením Váhy prochází také Slunce (23.9.-23.10.), může to však být i o něco dříve či později. Vždy se to týká té životní oblasti, kde je v horoskopu narození znamení Váhy.

I při průchodu Venuše zvěrokruhem se připomíná úkol Venuše z okamžiku narození.

VENUŠE VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to s projevem Venuše-LÁSKY právě u tebe. Indicii k tomu, jak projevuješ LÁSKU, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jak projevuješ LÁSKU?

Zvolte položku.

VENUŠE V DOMU

I u KROKU7 záleží na tom, v jaké životní oblasti projevuješ LÁSKU.

Zvolte položku.

LÁSKA a KROK 7

Venuše-LÁSKA náleží ve tvém osobním e-booku 12 KROKŮ KE SPLNĚNÍ TVÝCH SNŮ ke KROKU 7, který souvisí se 7.DOMEM a se 7.znamením zvěrokruhu – ZNAMENÍM VÁHY.

Znamení Váhy – VZTAHOVÁNÍ SE

Znamení Váhy (VÁ) vždy souvisí s navazováním vztahů a také s tím, jaké znamení je v 7.domu

V jaké životní oblasti navazuješ ty správné vztahy?

7. dům – PARTNERSKÉ VZTAHY, VEŘEJNOST

7.dům souvisí s druhými lidmi, s nimiž se setkáváme mimo naše JÁ, lze tedy říci, že se jedná o VEŘEJNOST. Jde o lidi, s nimiž navazujeme PARTNERSKÉ VZTAHY podle znamení, které je v 7.domu a které se učíme zvládat prostřednictvím druhých lidí – svých PARTNERŮ.

Jakou energii se učíš zvládat prostřednictvím PARTNERSKÝCH VZTAHŮ?

KROK 1- KROK 7 a DUCHOVNÍ ROZVOJ

Nyní postoupíme dále k planetám, které souvisí s duchovním rozvojem.

KROK 9 a KROK 10 – DUCHOVNÍ RŮST a VESMÍRNÁ ZKOUŠKA

Planety duchovního rozvoje souvisí s naším rozvojem na duchovní rovině při kontaktu s druhými lidmi – našimi partnery. Planety duchovního rozvoje jsou dvě – Jupiter a Saturn. Podle postavení Jupitera a Saturna lze z horoskopu narození vysledovat, v jakém smyslu bude v našem životě probíhat duchovní rozvoj, který se nám připomíná v delších časových obdobích, jak je uvedeno dále.

KROK 8 + KROK 9 – DUCHOVNÍ RŮST-PLANETA JUPITER – Rozšíření vztahů o cizinu

Další planetou, která obíhá kolem Slunce po planetě Mars, je planeta Jupiter. Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základní energií Jupiteru je DUCHOVNÍ RŮST

Průchod Jupitera zvěrokruhem

Planeta Jupiter projde všemi znameními zvěrokruhu za 12 let, v jednom znamení se zdrží zhruba 1 rok. Nejvíce je působení Jupitera patrné při průchodu vlastním znamením Střelec (naposledy to bylo 8.11.2018-2.12.2019). Toto téma bývá pravidelně zdůrazněno i při průchodu Slunce znamením Střelec, což bývá každý rok ve dnech 22.11.-21.12. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Střelec.

I při průchodu Jupitera zvěrokruhem se připomíná úkol Jupitera z okamžiku narození.

JUPITER VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je ve tvém horoskopu narození a tím i ve tvém životě s planetou Jupiter patrný DUCHOVNÍ RŮST. Indicii o tom, s jakou energií Jupitera DUCHOVNĚ ROSTEŠ, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Tam, kde je v horoskopu narození planeta Jupiter, máš „vesmírnou podporu“, a tak se o to, čeho se ti v této životní oblasti dostává v bohaté míře, poděl s ostatními lidmi. Tím se dostaneš na duchovní úroveň života. V takovém případě už víš, že je zde nějaký vyšší – duchovní účel, v němž přesahuješ své vlastní „Já“ a orientuješ se na druhé lidi.

S jakou energií DUCHOVNĚ ROSTEŠ?

JUPITER V DOMU

Důležité také je, v jaké životní oblasti je tento DUCHOVNÍ RŮST patrný.

V jaké životní oblasti DUCHOVNĚ ROSTEŠ?

JUPITER a HLEDÁNÍ

Jupiter náleží ke KROKU 9, který souvisí s duchovním rozměrem života ve vztazích, což také souvisí s 9.znamením zvěrokruhu – ZNAMENÍM STŘELEC a s 9.DOMEM.

Znamení Střelec – HLEDÁNÍ

Jupiter vládne znamení Střelec (ST), které představuje HLEDÁNÍ společné cesty pro budoucnost na duchovní rovině

V jaké životní oblasti HLEDÁŠ společnou cestu pro budoucnost?

9. dům – VÍRA, FILOZOFIE, CIZINA, DALEKÉ CESTY

9.dům souvisí s dalším rozšířením tvých vztahů na duchovní rovině o VÍRU či životní FILOZOFII a/nebo o DALEKÉ CESTY a vztah k CIZINĚ

Jakou energii projevuješ v souvislosti s VÍROU, FILOZOFIÍ, na DALEKÝCH CESTÁCH a v CIZINĚ?

KROK 9 a KROK 5 – JUPITER A SLUNCE – DUCHOVNÍ RŮST a ŽITÍ

Planeta Jupiter je jakousi nadstavbou Slunce – Slunce má co do činění s naším osobním ŽITÍM, kdežto Jupiter má tutéž funkci ve vztazích při kontaktu s druhými lidmi. Lze tedy říci, že Jupiter se stará o „žití“ vztahů tím, že je posouvá na duchovní úroveň – snad také proto je Jupiter nazýván „velkým Sluncem“. Odpovídá tomu také doba oběhu.

JUPITER A SLUNCE

12 let+1 rok (JUPITER-DUCHOVNÍ RŮST) a 12 měsíců+1 měsíc (SLUNCE-ŽITÍ)

Zatímco Slunce projde všemi znameními zvěrokruhu za 12 měsíců a v jednom znamení se zdrží 1 měsíc, Jupiter projde všemi znameními zvěrokruhu za 12 let a v jednom znamení se zdrží 1 rok. Jinými slovy řečeno – to, co nám připomíná Slunce z hlediska našeho ŽITÍ každý rok po dobu jednoho měsíce, to nám připomíná Jupiter z hlediska našeho DUCHOVNÍHO RŮSTU ve vztazích každých 12 let po dobu jednoho roku.

KROK 9 – DUCHOVNÍ RŮST a TADY a TEĎ

Z toho vyplývá, že pokud víme, jakým znamením v tomto roce prochází Jupiter, víme také, jaké energii v tomto roce věnovat pozornost z duchovního hlediska bez ohledu na to, jaká energie byla Jupiterem zdůrazněna v okamžiku našeho narození.

DUCHOVNÍM RŮSTEM se připravujeme na plnění své karmické VESMÍRNÉ ZKOUŠKY.

KROK 9 + KROK 10 – VESMÍRNÁ ZKOUŠKA-PLANETA SATURN – Objevení práv

Další planetou po planetě Jupiter, která obíhá kolem Slunce, je druhá planeta duchovního rozvoje – planeta Saturn. Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základním úkolem Saturna je VESMÍRNÁ ZKOUŠKA

Průchod Saturna zvěrokruhem

Planeta Saturn projde všemi znameními zvěrokruhu zhruba za 30 let, v jednom znamení se zdrží 2,5 roku. Téma VESMÍRNÉ ZKOUŠKY a KROKU10 je nejvíce aktuální pokaždé, když planeta Saturn prochází znamením Kozoroh, což bylo naposledy 20.12.2017-22.3.2020, 2.7.-17.12.2020. Toto téma bývá pravidelně aktuální také při průchodu Slunce znamením Kozoroh, což bývá každý rok ve dnech 21.12.-20.1. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Kozoroh.

I při průchodu planety Saturn zvěrokruhem se připomíná úkol Saturna z okamžiku narození.

VESMÍRNÁ ZKOUŠKA a LEKCE SATURNA

Lekce Saturna vůbec nejsou jednoduché, proto se nám do úkolů naznačených planetou Saturn v horoskopu narození vůbec nechce, protože naznačují spoustu práce, ale musíme je splnit, protože Saturn je také planetou karmy a my tím, jak zvládneme či nezvládneme úkoly planety Saturn, připravujeme z karmického hlediska podmínky pro život sobě i budoucím generacím. To, co nezvládneme my za svého života, budou jen těžko napravovat budoucí generace.

SATURN VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jakou si ve svém životě s planetou Saturn plníš karmickou VESMÍRNOU ZKOUŠKU. Indicii o tom nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

V projevu jaké energie plníš karmickou VESMÍRNOU ZKOUŠKU?

SATURN V DOMU

Při plnění VESMÍRNÉ ZKOUŠKY v souvislosti se Saturnem záleží také na tom, v jaké životní oblasti si VESMÍRNOU ZKOUŠKU plníš.

V jaké životní oblasti si plníš karmickou VESMÍRNOU ZKOUŠKU?

SATURN a KROK10

Saturn náleží ke KROKU 10, v němž objevujeme svá práva, což také souvisí s 10.znamením zvěrokruhu – ZNAMENÍM KOZOROH as 10.DOMEM.

 Znamení Kozoroh – BUDOVÁNÍ

Pokud se ti podařilo najít společnou cestu na duchovní rovině, pak můžeš v té životní oblasti (DOMU), kde máš znamení Kozoroh (KO)začít odpovědně BUDOVAT pevně daný řád

V jaké životní oblasti zodpovědně BUDUJEŠ pevně daný řád?

Při BUDOVÁNÍ pevně daného řádu využij energii 10.domu

10. dům – SPOLEČNOST

10.dům souvisí s tvým uplatněním ve SPOLEČNOSTI při objevování práv.

Jakou energii uplatňuješ ve SPOLEČNOSTI?

KROK 10 a KROK 9 – SATURN a JUPITER

V souvislosti s duchovním rozvojem je dobré si uvědomit, že planeta Saturn je tady od toho, abychom nepřeháněli v souvislosti s úkoly planety Jupiter, a tak nám Saturn určitým „zbrzděním“ našich záměrů umožňuje připravit si překonáváním překážek příznivé podmínky pro budoucnost a tím přebírat zodpovědnost za své činy.

VESMÍRNÁ ZKOUŠKA – PLANETA SATURN a KARMA

Pokud tento úkol zvládneme, připravíme tím „dobrou karmu“, tedy dobré podmínky pro život, především svým potomkům. Pokud se nám podaří splnit svou karmickou VESMÍRNOU ZKOUŠKU, pak se nám od „vesmírného učitele“ Saturna dostane také odměny v podobě úcty druhých lidí.

KROK 10 a KROK 4 – VESMÍRNÁ ZKOUŠKA a BEZPEČÍ – SATURN a MĚSÍC/LUNA

Planeta Saturn je jakousi nadstavbou Měsíce. Měsíc nás našimi vnitřními pocity propojuje s planetou Zemí tak, abychom se na planetě Zemi ve svém životě vnitřně cítili být v BEZPEČÍ, kdežto Saturn si žádá totéž pro celý Vesmír, se Saturnem tedy máme tuto povinnost vůči celému Vesmíru.

KROK 10 – VESMÍRNÁ ZKOUŠKA – PLANETA SATURN A KARMICKÝ ÚKOL

Zde se při plnění VESMÍRNÉ ZKOUŠKY jedná o něco, co se nás až tak osobně netýká, ale co musíme splnit, protože tím karmicky utváříme podmínky pro život nejenom sobě, ale i budoucím generacím – pokud tento úkol nezvládneme, pak nejenom že se dočkáme jen pohrdání a neúcty druhých lidí, ale navíc tím zatížíme budoucí generace, které tento náš nesplněný úkol budou muset napravit za vyložení mnohem většího úsilí, než by tomu bylo u nás. Naproti tomu, pokud tento svůj karmický úkol při plnění VESMÍRNÉ ZKOUŠKY splníme, pak získáme úctu druhých lidí a tím zajistíme příznivé podmínky pro budoucnost nejen sobě, ale i svým potomkům, kteří mohou pokračovat v našich šlépějích a dále BUDOVAT řád, za který jsme převzali zodpovědnost a ve kterém se budou všichni cítit dobře a v BEZPEČÍ

KROK 10 a KROK 4 – SATURN A MĚSÍC/LUNA

29,5 roku+2,5 roku (Saturn-VESMÍRNÁ ZKOUŠKA) a 29,5 dne+2,5 dne (Měsíc-BEZPEČÍ)

Zatímco Měsíc projde všemi znameními zvěrokruhu za 29,5 dne a v jednom znamení se zdrží 2,5 dne, Saturn projde všemi znameními za 29,5 roku a v jednom znamení se zdrží 2,5 roku. To, co nám připomíná Luna každý měsíc po dobu 2,5 dne z hlediska našeho vnitřního pocitu BEZPEČÍ v souvislosti s planetou Zemí, to nám připomíná Saturn při plnění naší karmické VESMÍRNÉ ZKOUŠKY každých 30 let po dobu 2,5 roku.

Zde je důležité vědět, že postavení Měsíce/Luny ve znamení Kozoroh, kterému vládne planeta Saturn, je pro Lunu nepříznivé, proto je nutné ve dnech, kdy Luna prochází znamením Kozoroh, věnovat zvýšenou pozornost svým pocitům a nedělat nic, z čeho nemáme dobrý pocit.

KROK 10 – VESMÍRNÁ ZKOUŠKA a TADY a TEĎ

To v praxi znamená, že podle toho, jakým znamením momentálně prochází Saturn, dokážeme určit, jakou si momentálně lidstvo plní karmickou VESMÍRNOU KOUŠKU a za co je nutné převzít zodpovědnost… DUCHOVNÍM RŮSTEM a plněním VESMÍRNÉ ZKOUŠKY, tedy duchovním rozvojem si připravujeme podmínky pro plnění generačních úkolů daných tzv. generačními planetami. 

URAN, NEPTUN, PLUTO – GENERAČNÍ PLANETY

Ve sluneční soustavě následují po planetách Jupiter a Saturn planety Uran, Neptun a Pluto, které nazýváme „generačními planetami“. Jeden oběh zvěrokruhem trvá u generačních planet celá desetiletí (v případě Urana) či staletí (v případě Neptuna a Pluta). V jednom znamení se zdrží několik let až desetiletí, proto ovlivňují celé generace lidstva (odtud také jejich název „generační planety“).

GENERAČNÍ PLANETA URAN – PROBUZENÍ

U generačních planet jde o to, že při průchodu Vesmírem vstoupí do znamení zvěrokruhu nejprve planeta Uran. Ta v té životní oblasti, které se to týká, „rozbije“ to, co je, a přináší něco nového, naprosto originálního.

GENERAČNÍ PLANETA NEPTUN – PROBUZENÍ a SJEDNOCOVÁNÍ

Po planetě Uran vstoupí do téhož znamení planeta Neptun. Zatímco Uran aktivně narušuje to, co již není platné a žádá si nový přístup, Neptun působí jemně a nenásilně, přičemž tímto jemným působením nechává „rozpustit“ to, co Uran „rozbil“. S planetou Neptun se prověřuje naše konání z hlediska pravdivosti a přirozenosti.

GENERAČNÍ PLANETA PLUTO  – PROBUZENÍ, SJEDNOCOVÁNÍ, POSILOVÁNÍ

Planeta Pluto vstoupí do znamení po planetě Neptun a „rozdrtí“ to neplatné, co Uran „rozbil“ a Neptun „nechal rozpustit“. Z toho, co zbyde, nechá Pluto „vyrůst“ něco nového ve chvíli, kdy vstoupí do toho znamení, ve kterém před tím působil Uran a Neptun.

KROK 10 + KROK 11 – PROBUZENÍ – PLANETA URAN 

Další planetou, která obíhá kolem Slunce po Jupiteru a Saturnu, je planeta Uran. Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základní energií Urana je PROBUZENÍ.

Uran představuje PROBUZENÍ naší originality prostřednictvím náhlých vhledů a vnuknutí. Každý z nás je tak jakýmsi „kanálem“, jehož prostřednictvím za pomoci náhlých vhledů a vnuknutí proudí informace z Vesmíru na planetu Zemi. Každý z nás má náhlé vhledy a vnuknutí zcela originální vycházející z vlastních zkušeností. Nikdo nám neřekne, o jaké informace půjde ani kdy přijdou, nevíme to ani my sami, nelze to předvídat ani jakkoli určovat, každý z nás PROBOUZÍ svou originalitu zcela specifickým způsobem na základě svých vlastních životních schopností a zkušeností a vždy jen na krátký okamžik. Proto je nutné tyto náhlé vhledy a vesmírné záblesky ihned zaznamenat, jinak zmizí a svět přijde o unikátní vesmírnou informaci…

Nejvíce je energie PROBUZENÍ aktuální při průchodu Urana jeho vlastním znamením Vodnář, což bylo naposledy 1.4.‑8.6.1995,12.1.1996-10.3.2003, 15.9.-30.12.2003. Toto téma bývá zdůrazněno také každý rok při průchodu Slunce znamením Vodnář, což bývá ve dnech 20.1.-18.2. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Vodnář.

URAN VE ZNAMENÍ

Připomeň si, jak je to u tebe s PROBUZENÍM originality. Indicii nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Prostřednictvím jaké energie tvoje generace PROBOUZÍ svou originalitu?

URAN V DOMU

Je dobré si připomenout i to, v jaké životní oblasti PROBOUZÍŠ svou originalitu

V jaké životní oblasti PROBOUZÍŠ svou originalitu?

URAN a OSVOBOZOVÁNÍ

Uran náleží ke KROKU 11, který souvisí s vymezením práv, což také souvisí s 11.znamením zvěrokruhu – ZNAMENÍM VODNÁŘ a s 11.DOMEM.

Znamení Vodnář – OSVOBOZOVÁNÍ

Uran vládne znamení Vodnář (VO), které představuje vnitřní OSVOBOZOVÁNÍ od toho, co nás omezuje

V jaké životní oblasti se můžeš vnitřně OSVOBODIT od toho, co tě omezuje?

11. dům – PŘÁTELÉ

11. dům souvisí s vymezením našich práv mezi PŘÁTELI, tedy ve skupině lidí, s nimiž sdílíme stejné ideály.

Jakou energii projevuješ mezi PŘÁTELI?

KROK 11 a KROK 3+KROK 6 – PROBUZENÍ a MYŠLENÍ

Planeta Uran je jakousi nadstavbou planety Merkur – zatímco Merkur ovlivňuje naše MYŠLENÍ na osobní rovině při KOMUNIKACI a také při rozlišování informací (ANALYZOVÁNÍ), s planetou Uran se náhlými vhledy a vnuknutími stáváme naprosto originálním prostředníkem s Vesmírem a budeme‑li schopni tyto informace zaznamenat a předat na planetě Zemi tím, že je intelektuálně zpracujeme, může nám to přinést skutečné vnitřní OSVOBOZENÍ, protože půjde o zcela originální informace. Energie PROBUZENÍ se začíná projevovat ve chvíli, kdy vědomě projevujeme energii znamení, ve kterém se planeta Uran nachází v našem horoskopu narození (viz URAN VE ZNAMENÍ).

PROBUZENÍ a MYŠLENÍ  (oběh zvěrokruhem+v jednom znamení)

84 let+7 let (URAN-PROBUZENÍ) a12-14 měsíců + několik týdnů (MERKUR-MYŠLENÍ)

Zatímco Merkur projde všemi znameními zvěrokruhu za 12-14 měsíců a v jednom znamení se zdrží několik týdnů, Uran projde všemi znameními za 84 let a v jednom znamení se zdrží 7 let. Takže to, co nám připomíná Merkur z hlediska našeho MYŠLENÍ každý rok po dobu několika týdnů, to lidstvu připomíná Uran PROBUZENÍM vlastní originality prostřednictvím náhlých vhledů a vnuknutí každých 84 let po dobu 7 let.

Po planetě Uran vstoupí do téhož znamení zvěrokruhu planeta Neptun.

KROK 11 + KROK 12 – SJEDNOCOVÁNÍ – PLANETA NEPTUN 

Další planetou, která obíhá kolem Slunce po planetě Uran, je planeta Neptun. Jak vidíš v příloze 1.2.1.1 JAK CHÁPAT VESMÍR-TABULKA1-PLANETY, základní energií Neptun je SJEDNOCOVÁNÍ.

Planeta Neptun představuje naše „Božské Já“, tedy naši „božskou“ neboli „vesmírnou“ přirozenost, která je charakterizována „všeobjímající láskou“. S touto energií můžeme skutečně dospět k celkovému SJEDNOCENÍ projevem všeobjímající lásky, pokud si uvědomíme, že každý z nás je hoden lásky a u každého je na místě lásku hledat a také nacházet a že stejně jako my, lidé, potřebujeme lásku, stejně tak si zaslouží lásku i všechno to, co nás obklopuje, tedy Příroda a Vesmír i vše, co je jejich součástí. Právě toto je samotná podstata oné energie SJEDNOCOVÁNÍ.

NEPTUN VE ZNAMENÍ

Každá generace disponuje určitou energií, se kterou je schopna SJEDNOCOVAT projevem vlastního „Božského Já“. Indicii k tomu, jakou energií tvá generace SJEDNOCUJE projevem vlastního „Božského Já“, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jak moje generace SJEDNOCUJE projevem vlastního „Božského Já“?

NEPTUN v DOMU

Pokud SJEDNOCUJEME, pak bychom to měli dělat láskyplně, a především ve jménu PRAVDY, a to v univerzálním neboli vesmírném duchu na základě naší „božské“ podstaty. Je to právě energie SJEDNOCOVÁNÍ, s níž si plníme svůj „božský“ úkol, se kterým napomáháme onomu „božskému“, aby se na Zemi stalo skutečností. Podobně jako u dalších příslušníků tvé generace, i ty máš jednu životní oblast, ve které za pomoci uvedené energie SJEDNOCUJEŠ projevem tvého „Božského Já“. Připomeň si, v jaké životní oblasti SJEDNOCUJEŠ projevem „Božského Já

NEPTUN a PŘIJÍMÁNÍ

Neptun náleží ke KROKU 12, který souvisí s dalším rozšířením práv o kosmických rozměr, což také souvisí s 12.znamením zvěrokruhuZNAMENÍM RYBY a s 12.DOMEM.

Toto téma bývá nejvíce aktuální vždy jedenkrát za dvě století při průchodu planety Neptun znamením Ryby, což se děje v období 3.4.-5.8.2011,3.2.2012-30.3.2025,22.10.2025-26.1.2026. V tomto období bývají z hlediska pouhého PŘIJÍMÁNÍ nejdůležitější přinejmenším ta období, během nichž prochází Slunce znamením Ryby, což bývá ve dnech 18.2.-20.3. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Ryby.

Znamení Ryby – PŘIJÍMÁNÍ

Inspiraci a to, co přichází, PŘIJÍMÁŠ v té životní oblasti, kde máš znamení Ryby

12.dům – NEVĚDOMÍ, UZAVŘENÉ PROSTORY, NEPŘÁTELÉ

Je nutné brát v potaz i energii, která byla vytěsněna do 12.domu

SJEDNOCOVÁNÍ – PLANETA NEPTUN – NEGATIVNÍ A POZITIVNÍ PROJEV NEPTUNA

Negativním projevem planety Neptun je klam (i sebeklam), lež, podvody, zamlžování, chaos, zmatek, sklon k požívání alkoholu, drog, léků; pozitivním projevem je SJEDNOCOVÁNÍ za pomoci vlastního „Božského Já“, tedy všeobjímající lásky.

Zde je třeba si uvědomit, že energie planety Neptun je tou nejjemnější Vesmírnou energií, na kterou je nutné se „naladit“, například při upřímné modlitbě nebo soustředěné meditaci, kdy se dokážeme oprostit od toho, co nás obklopuje a jsme schopni se „naladit“ na Vesmír. Dokážeme-li to, pak nám Vesmír přinese to, co nás může inspirovat.

Záleží tedy na tom, v jakém smyslu SJEDNOCUJEME. Pokud je to, čím SJEDNOCUJEME, založeno na tom, co je přirozené a pravdivé, pak nás to, co PŘIJÍMÁME v KROKU 12, může inspirovat. Pokud to přirozené a pravdivé není, pak v KROKU 12 přichází jen lži, podvody, zamlžování a s tím spojený chaos a zmatek, případně sklon k požívání alkoholu, drog či léků. Lze tedy říci, že lidé, kteří jsou závislí na alkoholu, drogách nebo lécích či na jakýchkoli náruživostech (televize, kouření, hraní počítačových her …), jsou ti, kteří ve svém životě nezvládli KROK 12.

KROK 12 a KROK 2+KROK 7 – SJEDNOCOVÁNÍ a SEBELÁSKA+LÁSKA – NEPTUN a VENUŠE

Planeta Neptun je nadstavbou Venuše – zatímco Venuše představuje na jedné straně SEBELÁSKU ve smyslu lásky k sobě sama, kdy se máme rádi a známe svou vlastní hodnotu, takže si dokážeme život také užívat, a na straně druhé LÁSKU vůči druhým lidem, která napomáhá utváření vztahů pro spolupráci, kdy chápeme, že nejen my, ale i každý jiný člověk má svou vlastní hodnotu a je hoden LÁSKY, protože má v sobě něco, co lze milovat, planeta Neptun představuje všeobjímající lásku k Veškerenstvu.

SJEDNOCOVÁNÍ a SEBELÁSKA+LÁSKA

168 let+14 let (Neptun-SJEDNOCOVÁNÍ) a14 měsíců + několik týdnů (Venuše-SEBELÁSKA+LÁSKA)

Zatímco Venuše projde všemi znameními zvěrokruhu za 14 měsíců a v jednom znamení se zdrží několik týdnů, Neptun projde všemi znameními za 168 let a v jednom znamení se zdrží 14 let. Takže to, co nám připomíná Venuše z hlediska našeho vlastního vztahu k sobě sama při projevu SEBELÁSKY i ve vztahu k druhým lidem při projevu LÁSKY každých 14 měsíců po dobu několika týdnů, to lidstvu připomíná Neptun pro SJEDNOCOVÁNÍ projevem „Božského Já“, tedy všeobjímající lásky každých 168 let po dobu 14 let.

KROK12 a KROK8

Pokud se u KROKU12 a planety Neptun setkáváme jen s lží, klamem, chaosem, zamlžováním, nejasnostmi, sklonem k požívání alkoholu, drog, léků, pokud podléháme náruživostem a v našem životě je patrný zmatek a nejasno, pak se musíme vrátit do minulosti a do KROKU8 a začít znovu s hlubokým pochopením toho, co se stalo v minulosti. S KROKEM8 souvisí poslední planeta sluneční soustavy, a sice planeta Pluto.

KROK 8 – KROK 12 – KROK 8 – NEPTUN a PLUTO

Pokud to, co souvisí s KROKEM8, v minulosti nebylo založeno na tom, co je pravdivé a přirozené a v KROKU12 nás tudíž čeká jenom lež, přetvářka, zamlžování a s tím spojený chaos a zmatek, pak určitě nemůžeme pouze pasivně PŘIJÍMAT to, co se k nám vrací a už vůbec se tím nemůžeme nechat inspirovat. V takovém případě se musíme vrátit, a to do KROKU8, kde se jedná o vymezení našich vztahů. KROK8 je zastoupen planetou Pluto, a právě planeta Pluto je planetou nejmenšího působení s maximální intenzitou.

Planeta Pluto

Planeta Pluto je poslední planetou sluneční soustavy a patří ke KROKU 8. Pokud je vše, co se děje, založeno na tom, co je přirozené a pravdivé, pak dochází v KROKU8 k transformaci, tedy k proměně. Pokud je zde nějaká nepravda nebo vyloženě lež a klam nebo přímo podvody a pokud to všechno navíc nerespektuje to, co je přirozené, pak v souvislosti s KROKEM8 přichází jen destrukce a ovládání.

Planeta Pluto byla objevena teprve nedávno (30.léta 20.století). Jedná se o nejvzdálenější planetu sluneční soustavy od Slunce. Patří do kategorie malých planet a nejspíš i z toho důvodu bylo před lety přistoupeno k rozhodnutí, že bude tato planeta vyškrtnuta z kategorie „planety sluneční soustavy“ a nebude tudíž za planetu vůbec považována. Ať je náš názor na tento krok jakýkoliv, pravdou zůstává, že energie planety Pluto je nejmocnější energií, se kterou můžeme POSÍLIT svou vlastní moc k ovládnutí svého života, a proto budeme věnovat pozornost i tomuto vesmírnému tělesu, které budeme i nadále nazývat planetou.

Je to z toho důvodu, abychom ve svém vlastním životě a na základě vlastních zkušeností mohli potvrdit či vyvrátit tvrzení o nedůležitosti této planety, které vedlo k jejímu vyřazení z kategorie „planety sluneční soustavy“.

KROK 12 + KROK 8 – POSILOVÁNÍ – PLANETA PLUTO

Planeta Pluto představuje energii, která jde k samotné podstatě. Pomalý průchod Pluta Vesmírem způsobuje, že působí do hloubky a vzhledem k dlouhodobému působení nás vede k jádru věcí a odhaluje to, co za normálních okolností zůstává skryto. S energií této planety můžeme dospět k jádru věcí a událostí a zde uchopit onu podstatu a tu vynést na povrch, kde z ní můžeme nechat vytvořit něco nového. Právě s tím nám pomáhá planeta Pluto.

Při tomto procesu Pluto nemilosrdně ničí to, co tomuto procesu vedoucímu k proměně stojí v cestě a je na překážku. Většinou jde o naše stará přesvědčení, názory a postoje, která již nejsou platná. Pokud k této změně přistoupíme vědomě, můžeme se vyhnout destrukci, která přijde, pokud budeme vesmírné výzvy představované planetou Pluto tvrdošíjně odmítat a nebudeme je chtít přijmout.

Pokud ale uposlechneme výzvu planety Pluto a budeme mít odvahu sestoupit až k samotné podstatě toho, co se děje (k čemuž je leckdy třeba i dost odvahy), pak můžeme POSÍLIT svou vlastní moc k ovládnutí svého života. Jedině tak totiž nebudeme ovladatelní zvenčí a ani my nebudeme mít tendenci a potřebu ovládat druhé lidí. Budeme-li si s planetou Pluto ovládat svůj vlastní život, můžeme také přispět k proměně, která souvisí s KROKEM 8.

PLUTO VE ZNAMENÍ

Nyní si připomeň, jakou energii má tvoje generace dánu pro POSILOVÁNÍ schopnosti ovládat si svůj život. Indicii k tomu, prostřednictvím jaké energie tvá generace POSILUJE svou moc k ovládnutí svého života, nalezneš v levé horní tabulce v příloze 1.1.2.0. TVÉJMÉNOPŘÍJMENÍ -ZLATÝ GRÁL-Znamení, planety a aspekty planet.

Jak tvoje generace POSILUJE svou moc k ovládnutí vlastního života?

PLUTO V DOMU

Záleží také na tom, v jaké životní oblasti má být energie POSÍLENÍ vlastní schopnosti ovládat si svůj život u tebe uplatněna.

V jaké životní oblasti POSILUJEŠ svou moc k ovládnutí tvého života?

PLUTO a TOUHA

Pluto náleží ke KROKU 8, souvisí s vymezením vztahů na duchovní rovině, což také souvisí s 8.znamením zvěrokruhu – ZNAMENÍM ŠTÍR a s 8.DOMEM

Téma znamení Štír bývá nejvíce patrné v době, kdy planeta Pluto prochází tímto vlastním, což bylo naposledy v době 5.11.1983-18.5.1984,27.8.1984-17.1.1995,20.4.-10.11.1995. Mimoto bývá toto téma zdůrazňováno každý rok, kdy prochází znamením Štír Slunce, což bývá ve dnech 23.10.-22.11., a také v době, kdy tímto znamením prochází planeta Mars, což bývá každé dva roky, naposledy to bylo ve dnech 30.10.-13.12.2021, příště to bude 12.10.-24.11.2023. Vždy se to týká té životní oblasti, kde máš v horoskopu narození znamení Štír.

Znamení Štír – TOUHA

V té životní oblasti, kde je znamení Štír (ŠT), jde o hlubokou proměnu (transformaci) související s tvou hlubokou TOUHOU

V jaké životní oblasti u tebe dochází k hluboké proměně v souvislosti s tvou TOUHOU?

PLUTO A MYTOLOGIE

„Tak jako Uran a Neptun, i Pluto je destruktivní princip neúprosně pohánějící život kupředu a odstraňující vše přežité, aby se tak uvolnilo místo novému… Zejména Pluto a Neptun jakožto podsvětní bohové jsou zajedno v tom, že narušují přežité formy života a nutí nás vzdát se jich … Zatímco Neptun se nás snaží přemluvit ke změně tím, že nám slibuje pročištění a obnovu prostřednictvím oběti a utrpení, Pluto učiní všemu rázný konec: tato etapa života končí a začíná nová, a my se tomu buď přizpůsobíme, anebo zemřeme… Inanna je bohyní nebe, šťastná, zářící a činorodá. Ereškigal, jejíž jméno znamená „vládkyně podsvětní říše“, je její temnou sestrou žijící v podsvětí a představující ranější, matriarchální podobu Pluta. Manžel Ereškigaly právě zemřel a Inanna se rozhodne navštívit podsvětí, aby se zúčastnila pohřbu…“ (více viz kniha“Planety a znamení v domech horoskopu“ – str.166)

KROK 8 a KROK 1 – PLUTO a MARS

Planeta Pluto je jakousi „nadstavbou“ Marse – zatímco planeta Mars představuje ZÍSKÁVÁNÍ toho, co potřebujeme k přežití na osobní rovině a s touto energií jsme schopni začínat nové věci pro naše přežití, planeta Pluto je planetou obrody a znovuzrození tím, že necháme zaniknout to, co neplatí, a to tím, že odhalíme samotnou příčinu toho, proč to není použitelné, a zároveň zavdáme příčinu ke „znovuzrození“ toho, co se osvědčilo v minulosti. Toto je naprosto přirozený proces, který nám při celkové proměně – transformaci – pomůže vyhnout se destrukci …

PLUTO A MARS

245 let+12-30 let (PLUTO-POSILOVÁNÍ) a 23-měsíce + několik týdnů až měsíců (MARS-ZÍSKÁVÁNÍ)

Zatímco Mars projde všemi znameními zvěrokruhu zhruba za 2 roky (23 měsíců) a v jednom znamení se zdrží několik týdnů až měsíců, Pluto projde všemi znameními za 245 let a v jednom znamení se zdrží 12-30 let (jeden oběh Jupitera až jeden oběh Saturna). Takže to, co nám připomíná Mars z hlediska ZÍSKÁVÁNÍ toho, co potřebujeme pro přežití každé dva roky po dobu několika týdnů či měsíců, to je nám jednou za 245 let připomínáno průchodem Pluta tímtéž znamením zvěrokruhu po dobu 12ti až 30ti let.

Mars nám pomáhá ZÍSKÁVAT to, co potřebujeme k fyzickému přežití při novém začátku aktivní fyzickou ČINNOSTÍ, kdežto Pluto pomáhá při počátku citlivého znovuzrození toho, co zastaralo a co souvisí s našimi city pramenícími z naší hluboké TOUHY.

Pluto a planety sluneční soustavy

Planetou Pluto jako poslední planetou sluneční soustavy tedy vše končí. Pokud si uvědomíme, že vše začínalo Sluncem, jako centrem sluneční soustavy i našeho vlastního ŽITÍ, což souviselo s projevem našich pozitivních citů a pocitů (KROK 5) a končí planetou Pluto, tedy planetou toho skrytého a temného, ale zároveň regenerujícího a proměňujícího (KROK8), pak nám to jasně ukazuje, co dělat, pokud se v životě necítíme dobře (KROK6) a/nebo máme problémy ve vztazích (KROK7). V životě totiž neexistují žádné jiné problémy než problémy našeho vlastního vnitřního Já, kdy není v rovnováze tělesná a duševní stránka naší osobnosti při kontaktu s druhými lidmi. Všechny problémy začínají ve vztazích, tedy při kontaktu s druhými lidmi. Prostřednictvím druhých lidí se učíme zvládat energii odlišnou od té naší, která je v přímém rozporu s tím, co je nám dáno, což přináší negativní projev energií a ten, jak je známo, způsobuje problémy, přičemž pokud tuto energii neprojevíme (protože nechceme mít problémy), tatáž energie se zablokuje a způsobuje zdravotní problémy. A právě toto je samotná podstata všech problémů, co jich jen na světě je. Pokud hovoříme o problémech, pak lze říci, že za těchto okolností dochází při kontaktu s druhými lidmi ke dvěma možnostem – buď při problému v kontaktu s druhými lidmi dáme najevo negativní pocity a emoce a riskujeme konflikt, který může pomoci problém vyřešit nebo se přizpůsobíme v rozporu se svou přirozeností, což způsobí rozpor našeho vlastního vnitřního „Já“, který se projeví navenek fyzickou nemocí. Právě toto je poselství planet sluneční soustavy v horoskopu narození a zde především poselství Slunce jako našeho vlastního ŽITÍ a poselství planety Pluto jako naší vnitřní vůle a hluboké TOUHY žít, s níž můžeme POSÍLIT svou moc k ovládnutí svého života tak, aby nás život opravdu bavil a těšil – jednoduše proto, protože bude mít hlubší smysl.

Budeme-li vědět, jak díky správnému načasování POSÍLIT svou moc a vliv k ovládnutí svého života, můžeme přispět k tomu, aby po dlouhých 245ti letech mohlo dojít k transformaci, která napomůže obrození a obnovení toho, co bylo funkční, ale zastaralo… Stačí mít odvahu ponořit se hluboko do minulosti. 

KROK 8 – KROK 12 – KROK 8

Z hlubokého pochopení souvisejícího s KROKEM8 je na základě minulých zkušeností patrné, že jakékoli ovládání na základě lží, podvodů, výmyslů či zamlžování je naprosto neopodstatněné a v konečném efektu vede jen a pouze k destrukci. Pokud se ale naučíme využít „správného načasování“, pak můžeme napomoci vyřešení konfliktů minulosti hlubokým pochopením a změnou postojů. Jak tedy POSÍLIT svou moc k ovládnutí svého života?

POSILOVÁNÍ skrze BUDOVÁNÍ – Pluto v Kozorohu

26.1.-14.6.2008, 27.11.2008-23.3.2023, 11.6.2023-21.1.2024, 2.9. -20.11.2024

Ano, lidstvo má již pouhých pár měsíců na to, aby si po 245ti letech vybudovalo pevně daný řád pro Věk Vodnáře, který fakticky začne, až planeta Pluto postoupí do znamení Vodnář a bude trvat přes 2000 let. My si nyní, v posledních měsících POSILOVÁNÍ skrze BUDOVÁNÍ musíme sami za sebe ujasnit – chceme se nechat omezovat a ovládat stávajícím systémem a v příštích letech se jen bouřit? V tom případě ale jen opakujeme negativní projev Pluta v Kozorohu, který se po vstupu do znamení Vodnář projeví destruktivními vzpourami! Anebo se chceme skutečně vnitřně osvobodit?  Pak ovšem musíme převzít zodpovědnost za BUDOVÁNÍ pevně daného řádu právě TADY a TEĎ.

Proto je třeba si nyní, ve 21.století, uvědomit, že proměna, k níž má nyní po 245ti letech dojít, musí vycházet z pravdy a toho, co je přirozené. S tímto poznáním nejenom že POSÍLÍME svou moc a vliv k ovládnutí svého života ve jménu pravdy a toho přirozeného, co respektuje PŮVOD člověka, navíc nebudeme ovladatelní a nebudeme mít ani potřebu ovládat, protože tuto energii využijeme pozitivně k ovládnutí svého vlastního života.

A vzhledem k tomu, že KROK8 souvisí s vymezením vztahů, řekneme si v další části ÚROVNĚ3 hry „V jedné malé zemi“, jak se s těmito poznatky navzájem lépe chápat.

A právě o tom je další část ÚROVNĚ3 – o pochopení vztahů mezi lidmi.

Použitá literatura: V tomto e-booku byly použity informace z knihy „Učebnice vědecké a tradiční astrologie“-HADES-nakl. IVO ŽELEZNÝ, překlad dr Václav Lepičovský; citace z knihy označena a číslem stránky.