Abychom pochopili současnost, je třeba hluboké poznání minulosti. S tím se seznámíš v níže uvedeném videu. V. Pjakin nás informuje o tom, jak je to s řízením dnešní společnosti. Video je v ruštině s českými titulky.

Na výše uvedené video bylo skutečně možné se podívat ještě na přelomu let 2021-2022, ale pokud si kliknete na odkaz, pak si přečtete, že video bylo odstraněno, protože porušuje pravidla o projevech nenávisti. Vzhledem k tomu, že jsem s něčím takovým počítala, přepsala jsem přednášku a ty si můžeš níže stáhnout e-book s mým komentářem.

Nová pravidla by měla namísto „pravidel projevu nenávisti“ spíše stanovovat „pravidla projevu lásky a spolupráce“ a k tomu je nutné leckdy přijmout i to, co bychom nejraději vůbec nevěděli a přesto se jedná o něco, co je pravdivé. Jak je patrné z uvedeného, je zde nastavený systém, který je udržován určitou skupinou lidí, do níž se zapojují vybraní jedinci. Proč se ale do této skupiny zařazují pouze vybraní jedinci? Systém přece musí dávat šance k uplatnění komukoli, nejenom těm „vyvoleným“. A tak zde máme výzvu – pojďme utvářet systém, do kterého se může zapojit kdokoliv. A čerpejme přitom z toho přirozeného, co tady již bylo a co se osvědčilo. To je ta nejjednodušší cesta – „cesta běhu vody“, jak se říká. I voda si volí svou cestu sama, překážky obchází nebo proráží, podle toho, jakou má sílu, a její proud nabývá stále na síle jenom tím, že teče přirozeně. Pojďme to udělat, jako ta voda, každý sám za sebe a tak, abychom se všichni cítili dobře a měli jsme k životu a také k přežití to, co potřebujeme.